sLOVEnsko

Vieš, aký je vlhký vánok pri Brnčalke pod všetkými tými štítmi krásne mohutných Tatier? Presne taký, rosiaci všetky kvety vôkol s jemným filmom vysokohorského negližé pre prírodu.
A čo lesné jahody kúsok pod Javorinou? Tie najsladšie v celom regióne.

Stále chute zostávajúce v ústach vytvárajúce hrčky za ušami. Vajíčkové kúsky rohlíkov s bäzovým sirupom od jednej babičky, či nadýchané kakao a džemový chlieb od druhej. Desať korún na pelendreky zo zelovocu od dedka, či druhým dedkom vystrúhaná palička na podporu detských nôh kráčajúcich do hôr. Parené buchty pretekajúce cez tanier, nekonečné slivkové gule s tvarohom…

Všetky tie hlasy, výhľady, momenty a väzby. Znelka folklórnych slávností a chuť domácej slivovice v ústach s pohľadom na Maminu, Brata a jeho Milú na pódiu. Horizont na Polane, kde sa vzduch láme do lepších dní. Tatíčko v garáži so šibalským úsmevom a špinavými rukami. Podpora od nich.

Úsmevy nad haluškami a ticho pri cvrčkoch na priehrade. Západy slnka nad TESCOm s chalanmi. Vycestovanie za láskami. Adventúrne zážitky, zlomeniny a prežitky. Radosť z Myjavskej pahorkatiny, povzdychnutie nad ľuďmi a systémom. Kolobeh života.

sLOVEnsko.

Zdieľať
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn

Chcete sa vyjadriť?